Anasayfa | Blog| Mobil Sohbet

Mobil Sohbet Uygulaması (2021 Güncellemesi)

Mobil sohbet uygulamaları hem Android hemde iOS işletim sistemine uygun olmalıdır, çünkü insanlar birbirinden farklı cep telefonlarına sahiptir. ArkadasYeri Mobil sohbet yazılımcıları, kullanıcılarına en hızlı chat arayüzünü sunmak için mobil v2 uygulamasını geliştirmiştir.

Mobil Sohbet kullanıcıları hızlı biçimde etkileşime girmek ister zira hiçkimse yavaş açılan arayüz ve kullanımı oldukça zor olan uygulamaları tercih etmez.

Gelin hep beraber yeni arayüzü ile kullanıcılar tarafından oldukça olumlu tepki alan v2 mobil sohbet uygulamasına yakından bakalım.

Mobil Sohbet Özelliği (v2 Yeni)

Mobil sohbet odasında daha rahat chat yapabileceğiniz ayarlar bulunmaktadır, bunlardan en önemli olanları sizler için seçtik.

ArkadasYeri mobil sohbet uygulamaları daha öncede belirttiğimiz gibi IRC (internet relay chat) altyapısına sahiptir. Bilmeyenler için bir hatırlatma yapalım IRC tabanlı sistemler belirlenen komutlarla çalışmaktadır. Yazımızı takip ederseniz konu hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

1-Özel Sohbet Kapat/Aç

Herkesin ortak bir oda’da sohbet ettiği sırada özelden sizi rahatsız etmek isteyenlere karşı özel kapat özelliğini aktif edebilirsiniz.

2-Sohbet Odaları’na Giriş-Çıkış Kapat/Aç

Sohbet ederken siteye giriş yapan başka kullanıcıların Giriş/çıkış bilgilerini görmek istemiyorsanız zira bu durum canlı sohbet odaları akışını olumsuz yönde etkilenebilir, size tavsiyemiz kapatmanızdır.

3-Nick Değişimlerini Aç/Kapat

Sohbet akışı sırasında diğer kullanıcıların nick değiştirmelerini görmek istemiyorsanız nick değiştirme özelliğini deaktif edebilir veya açabilirsiniz.

4-Kanal(Oda) Banlarını Kapat/Aç

Herhangi bir kanalda uygunsuz hareket edenlere uygulanan ban uygulaması (siteden uzaklaştırma) görmek istemiyorsanız Ban kapat seçeneğini aktif edebilirsiniz.

5-Yazılarda Saat Gösterimini Kapat/Aç

Yazı yazarken, yazdığınız yazıların başında gösterilen örn: [00:32] Sweetheart selam, örnekte görüldüğü gibi nick ve yazıların başında görülen saat gösterimini kapatıp veya açabilirsiniz.

6-Mobil Sohbet Uygulaması Sesleri Kapat/Aç

Sohbet sırasında size gelen mesaj uyarılarını veya online radyo sesini kapatıp veya açabilirsiniz.

Mobil Sohbet Komutları

Mobil sohbet odasında daha rahat chat yapabileceğiniz ayarlar bulunmaktadır, bunlardan en önemli olanları sizler için seçtik.

1-Nick Kayıt: Giriş yaparken kullanmış olduğunuz nick (rumuz) başkaları tarafından kullanılmasını istemiyorsanız kayıt etmeniz gerekmektedir. Nick kayıt için kullanılacak komut: /ns register şifre mail Örn: /ns register 123456 info@arkadasyeri.net

2-Nick Değiştirmek: Kullanmış olduğunuz nickten sıkılırsanız uygulayacağınız komut: /ns Yeninick Örn: /ns Yasemin

3-Başka Kanala Gir: Bulunduğunuz oda’dan başka bir sohbet odasına girmek istediğinizde kullanacağınız komut: /j #girmekistediğinizoda Örn: /j #chat

Sonuç

Mobil sohbet sitelerinde birbirinden farklı uygulamalar kullanılmaktadır, ArkadasYeri sohbet kullanıcıları için geliştirilen mobil sohbet (v2) uygulamasının hem özelliklerini hemde kullanabileceğiniz komutlarını listeledik. Android ve iOS cep telefonlara uygun olan mobil sohbet uygulamamız kayıt ve abonelik gerektirmeyen ilk ve tek mobil sohbet uygulamasıdır.

Bir önceki "" yazımızı okuyun

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.